Przygotowanie do analgosedacji

Stomatologia bez bólu w Praktident Medical Clinic. Nasi specjaliści proponują Państwu profesjonalne przygotowanie do analgosedacji przed różnego rodzaju zabiegami!

W niektórych przypadkach już nawet sama myśl o konieczności odbycia wizyty stomatologicznej może paraliżować Pacjenta. Strach przed bólem podczas wykonywania chociażby prostego zabiegu jest ogromny. Specjalnie z myślą o zaspokajaniu Państwa oczekiwań wobec bezbolesnych wizyt w gabinetach Praktident Medical Clinic, zatrudniani przez nas specjaliści gwarantują profesjonalne przygotowanie do analgosedacji. Podpowiemy, w jakich przypadkach znieczulenie jest niezbędne. Wskażemy również Państwu przeciwwskazania do stosowania tego typu preparatów. Zapewnienie maksymalnego poziomu spokoju w trakcie zabiegu to priorytet dla stomatologów z Praktident!

Dlaczego bez analgosedacji nie można przeprowadzić zdecydowanej większości zabiegów?
Dentofobia. To termin klucz w przypadku wyjaśniania potrzeby stosowania znieczuleń. Ogromny poziom strachu, jaki przecież może towarzyszyć Państwu nawet podczas rutynowej kontroli, będzie paraliżujący dla samego Pacjenta i zdecydowanie utrudni pracę stomatologa. Pracę, która wymaga maksymalnego skupienia oraz zaangażowania. Nawet najmniejsze potknięcie może mieć niezwykle przykre konsekwencje w przyszłości. Jako doświadczona placówka, chcemy świadczyć dla Państwa wyłącznie pierwszorzędnej klasy usługi. W określonych przypadkach dentofobii proponujemy więc skuteczne znieczulenie, umożliwiające przeprowadzenie zabiegu całkowicie bezboleśnie.

Przygotowanie do analgosedacji krok po kroku. Zaczynamy od konsultacji!
Odpowiednie przygotowanie do analgosedacji powinno rozpocząć się od konsultacji z ekspertem w dziedzinie stomatologii. Na tym etapie współpracy przeprowadzamy z Państwem wywiad na temat stanu zdrowia, realizujemy podstawowe badania oraz informujemy o ewentualnych zagrożeniach związanych z przyjęciem znieczulenia. Zakwalifikowany do analgosedacji Pacjent musi pozostać na czczo przez 6 godzin bez posiłku oraz minimum cztery godziny bez picia wszelakich napojów.

Jakie są wskazania do wykonania analgosedacji u Pacjenta?

  • dentofobia – lęk przed wizytą u stomatologa
  • niski prób odczuwania bólu zgłaszany przez Pacjenta
  • niepełnosprawność intelektualna bądź fizyczna
  • przeprowadzanie długich zabiegów chirurgicznych

Jakie są przeciwwskazania do wykonania analgosedacji u Pacjenta?

  • ciąża
  • cukrzyca oraz choroby układu pokarmowego
  • niewydolność nerek, wątroby lub tarczycy
  • przyjmowanie leków psychoaktywnych

Przebieg analgosedacji oraz powrót do pełnej sprawności po znieczuleniu
Za podanie leków przeciwbólowych oraz uspokajających odpowiada anestezjolog, który aplikuje dożylnie określoną dawkę preparatu. Działa on natychmiastowo, a powrót do pełnej świadomości po zabiegu trwa maksymalnie do dwóch godzin. W tym czasie może występować rozdrażnienie lub ogólny dyskomfort oraz zaburzenia równowagi.